FOTOtapety

Skrášlite si svoj domov fototapetami. Naše fototapety sú digitálne potlačené veľkoformátové obrázky prípadne fotografie na tapetovom materiáli. Samotná tlač fototapiet sa u nás vykonáva na tapetový papier, samolepiacu fóliu, prípadne samolepiaci textil. Podmienky pre podklad, na ktorý sa budú fototapety aplikovať sú rovnaké ako pri klasických papierových či vliesových tapetách.

Fototapety sa hodia na celkový alebo aj čiastočný polep stien. Vďaka tomu, že naše fototapety sú samolepiace (okrem papierových) dajú sa vhodne použiť aj na polepenie dverí, skriniek, či kuchynských spotrebičov. Samolepiaca fólia je laminovaná čo zabezpečuje odolnosť voči škrabancom a stálosť farieb.

fototapety

Ako nalepím fototapetu

 • Pomôcky pre nalepenie fototapety
  ceruzka, dlhé pravítko, meter, vodováha nožnice, lámací nožík, prítlačný valček, valček na lepidlo (pri papierových tapetách), tapetové lepidlo (pri papierových tapetách), stierku.
 • Príprava podkladu pre lepenie fototapie
  Podklad na tapetovanie musí byť suchý, rovný, pevný, hladký, bez prasklín, plesní a škvrn. Hladký a rovný povrch tapety verne kopírujú povrch steny, je preto dôležité správne pripraviť podklad. Pokiaľ sa na ňom nachádzajú nerovnosti, treba ich odstrániť prípadne zatmeliť.
  Prašnosť
  Zaprášené steny zapríčiňujú nedostatočnú priľnavosť tapety k podkladu. Skontrolujte dlaňou či je stena zaprášená, pokiaľ áno, použite penetračný náter.
  Farba podkladu
  Farba podkladu by mala byť jednofarebná, najlepšie biela, nakoľko rôzne vzory na stene by mohli cez použitú tapetu presvitať.
 • Lepenie fototapiet
  Pred samotným lepením odporúčame fototapetu rozložiť najskôr na zemi a uistiť sa, že sú všetky diely v poriadku. Prvý diel tapety sa snažíme nalepiť čo najpresnejšie, pretože ďalšie diely sa budú lepiť podľa neho. Pri lepení veľkoplošných fototapiet by mali byť dvaja ľudia.

Samolepky na stenu

Samolepky na stenu sú v súčasnosti obrovským trendom a tešia sa veľkej obľube. Krásne doplnia atmosféru Vášho domova. Samolepky sami vyrábame z kvalitných fólií určených na polep stien, sú vyrezávané jedným z najmodernejších plotrov na svete. Radi Vám spracujeme návrh samolepiek podľa Vašich predstáv.

nálepka web
Katalóg fototapiet si môžete pozrieť na facebooku, prípadne u nás. Svoje návrhy môžete posielať na mail paullartt@gmail.com.